x

Сега и Фенер го посакува Јаховиќ!

jahovic-1280x640

Адис Јаховиќ, искусниот македонски напаѓач и член на Анталијаспор, е најнова трансфер желба на гигантот Фенербахче. По Бешикташ и Башакшехир, Фенер е третиот елитен клуб од Турција кој го посакува во своите редови. Сепак за да се случи ваков мега трансфер на нашиот Јаховиќ, потребно е виза да даде и неговиот актуелен клуб, а тој тешко се решава на такво нешто, едноставно не сака да го загуби еден од најдобрите стрелци во последните неклку сезони во Првата лига на Турција.

Јаховиќ сака да си оди, поднел и барање за раскин на договорот, сега на ред е Анталијаспор.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата