Свиркачот кој го разоткри Трамп е службеник на ЦИА

Свиркачот кој откри доверливи документи за американскиот претседател Доналд Трамп е службеник на ЦИА, пренесуваат американските медиуми. Службеникот, чиј идентитет … Продолжи со читање Свиркачот кој го разоткри Трамп е службеник на ЦИА