Во попладневните часови на вчерашниот ден, вработен во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“ пријавил дека со повреди од пиштол во болницата бил донесен 20-годишник од село Визбегово.

Како што објаснил повредениот, додека се движел пеш по улица „Индира Ганди“, наишла колона возила со луѓе што оделе на свадбена веселба. Притоа, едно од возилата застанало во близина на Е.И., од него излегло непознато лице и од пиштол испукало еден куршум кој го погодил Е.И. во десната нога.

Полицијата презема мерки за целосно расчистување на настанот.

 

 

извор: Makfax