x

Сари направи шоу на прес-конференцијата, имаше интересен одговор за евентуален отказ

sari-sut-karta-e1596867869228

Фудбалерите на Јувентус синоќа беа елиминирани од Лигата на шампионите, иако на домашен терен го совладаа Лион со 2-1 во реванш четвртфиналниот меч во Лигата на шампионите.

Но, Лион поради голот на гостински терен на крајот чекира карта за завршницата. Сето ова е голем удар за „Старата дома“ за која оваа година ЛШ беше приоритет.

На мета на критики се најде тренерот на Јувентус, Маурицио Сари, за кого велат дека денеска ќе добие отказ поради катастрофалниот успех.

Но, тој по мечот ги изненади сите со изјавата дека е задоволен од неговиот тим, и дека очекувал од своите играчи да играат полошо.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата