Актерката Сара Џесика Паркер позната по главната улога во популарната телевизиска серија “Сексот и градотè, најави дека по неколкуте филмски улоги планира да сними телевизиска серија.
Паркер во мегапопуларната серија за четирите млади њујоркчанки која се прикажуваше од 1998 до 2004 година, ја глумеше колумнистката Кери Бредшоу. По големиот успех на “Сексот и градотè Паркер со нешто помал успех се обиде и со филмските улоги.
Се уште не се знае во која телевизиска серија повторно ќе глуми Паркер.