x

Самсоненко: Ќе ги исплатам сите долгови кон ракометарите

Сергеј Самсоненко творецот на шампионски Вардар за “Фокус” изјави дека ќе ги подмири сите долгови кон ракометарите, но и откри дека освен ваучерите не добил ништо повеќе, мислејќи на оние ветувања по освојувањето на втората титула во ЛШ.

“Јас ја превземам обврската да ги исплатам сите долгови на сите ракометари во оваа 2020-та година. Од државата добивме спортски ваучери како и секој клуб регистриран и освен тоа, Вардар не доби ништо повеќе“, порача Самсоненко.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата