x

Само Удинезе нема(л) случај со Ковид-19

udineze

Од 104 заразени играчи во Серија „А“, единствено тимот на Илија Несторовски, Удинезе, досега не пријавил ниту еден случај на коронавирус.

Марсело Брозовиќ од Интер е последниот играч кај кого беше дијагностициран вирусот. Џенова е рекордер со заразени досега – 18 лица. Парма е на второто место со 12, Рома со 11, Сампдорија со осум, Фиорентина, Интер и Милан со седум.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата