x

САМО КАЈ ЖОЗЕ: Мурињо доби жолт картон поради „шпиунирање“ на тактиката на противникот

Менаџерот на Тотенхем, контроверзниот Жозе Мурињо, денеска доби жолт картон за време на натпреварот со Саутемптон, откако се реши да види во тактиката на Саутемптон.

Меѓутоа тоа не му помогна на Португалецот кој што го загуби натпреварот.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата