x

Салах позитивен на коронавирус

salah

Египетскиот фудбалски сојуз предмалку потврди дека Мохамед Салах е позитивен на последно направениот корона тест.

Тој е дел од својата репрезентација, на интернациионална должност што се вели, и како што е сегашниот протокол, тест се прави пред секој натпревар, а овојпат Салах излезе позитивен.

Што ќе следува сега, дали тој ќе остане во изолација во репрезентативниот камп или пак ќе се пресели со некаков превоз во Англија останува да јави Египетската фудбалска федерација.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата