x

Сагосен го израмни рекордот на Лазаров, ќе биде новиот „крал“ на стрелците

Сандер Сагосен успеа да го израмни рекордот на капитенот на македонската репрезентација, Кирил Лазаров од пред осум години.

Норвежанецот до сега има десет гола и да стигна од бројката од 61 погодоци, тој ќе биде новиот крал на стрелците на Европските првенства.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата