Руските комичари Вован и Лексус, кои како Порошенко и Столтенберг разговараа со премиерот Зоран Заев објавиле и книга со разговорите со сите светски политичари кои ги измамиле.

Книгата има наслов „За кого ѕвони телефонот“ („По ком звонит телефон“) и може да се набави на интернет за 35 долари.

Покрај премиерот Заев на нивниот телефонски повик се јавиле и Рамуш Харадинај, Федерика Могерини, Хуан Гваидо, Жан Клод Јункер, Ердоган, Мило Ѓукановиќ, Макрон… и многу други политичари.