x

Руската шампионка гневна: Не ми веруваат дека сум женско!!!

anna-turaeva-33

Ана Тураева, руската дигачка на тегови имала и има големи неоријатности, како кога ќе се натпреварува, така и во приватниот живот. Имено Ана, кој има навистина необичен изглед, пред извесно време не и дозволувале да се качи на авионот од Краснодар до Санкт Петербург.

“Навистина жалосно, не ми веруваат дека сум женско. Морав да минам и низ специјален преглед за да се уверат, гневна сум. Не сакаа да ме пуштат во авионот, го гледаат пасошот и велат дека не  сум таа Ана Тураева. Ме прашуваа и интимни прашања, од типот на тоа што правам во кревет и слично. И покрај се, јас никогаш нема да го сменам мојот изглед. Вака излгедам само поради мојот труд и вредна работа на тренинзите“ вели Ана.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата