x

Русите ќе стартуваат на 8 август

00854511

Новата сезона во рускиот фудбалски шампионат ќе започне на 8 август. Тој викенд ќе се одигра првото коло,додека пак ден порано на седми на ВЕБ Арена во Москва ќе се одигра супер купот.

Од друга страна пак распоредот ќе биде згуснат само во месец август ќе се одиграат шест кола, а потоа ќе се игра до 15 декември кога следува зимската пауза. Продолжението е закажано за 26 фебруари, додека пак финишот се планира да биде на 16 мај.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата