Актерот Рубенс Муратовски се потсмева со киксот на Манчестер јунајтед, кој ремизира 1-1 кај веќе испаднатиот фенерџија Хадерсфилд и ги загуби шансите за Лига на шампиони, како и со најавеното недобивање датум за преговори за Македонија за членство во Европска унија во јуни

А бе Јунајтед отиде во Лига Европа, а Северна не може ни само во Европа“, иронизира на Твитер големиот навивач на Ливерпул.