Веднаш на стартот од зимскиот преоден рок, раководните лица на Манчестер јунајтед, ќе испратат официјална понуда за офанзивниот бек од редовите на лондонскиот премиерлигаш Тотенхем, Дени Роуз.

Според англиските медиуми, официјалната понуда која ќе биде испратена за репрезентативецот, нема да биде помала од 50 мил. фунти.

Близок извор до таборот на популарните “петли” откри дека и офанзивниот бек сака да се пресели на “Олд Трафорд” за време на зимскиот преоден рок.