x

Роналдо изедначи рекорд во Серија А од 1961 година

ronaldo

Кристијано Роналдо синоќа постигна нови два гола за Јувентус, кој славеше со 4-0 против Парма. Со новите погодоци, португалскиот фудбалер го изедначи рекордот на Омар Сивори од 1961 година.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата