Фудбалерот на Јувентус Кристијано Роналдо добил црвен картон во 30. минута во дуелот со Валенсија

Роналдо кој вчера дебитирал за тимот од Торино во Лига на шампиони, добил црвен картон. Тој во дуелот без топка го удрил противничкиот играч Џејсон Мурија , кого повлекол и за коса.

После тоа Брих го испратил во соблекувална.

Роналдо тешко се помирил со таа одлука,а поради тоа и се расплакал. Меѓуота солзите не му помогнале многу, одлуката Германецот не ја променил.