x

Роналдо е гневен: ПЦР тестот е „ср*ње“

ronaldo-i-juve

Кристијано Роналдо ќе мора да почека на враќањето на терените. Португалскиот фудбалер немаше среќа, вториот тест покажа дека и натаму има Ковид-19, оа вечерва нема да биде во составот против Барселона во Лига на шампиони.

Ѕвездата на Јувентус се огласи на социјалните мрежи, сподели фотографија и потврди дека се чувствува добро, но кратко потоа на коментираше дека ПЦР-тестот е срање.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата