x

Роналдо гo стигна Ибра на листата на најдобри стрелци во Серија А

ronaldo-ibrahimovic

Ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо, вечерва на гостувањето кај Џенова повторно запиша нови два гола за „Старата Дама“ (и двата од пенал“ со што стигна до 10 постигнати гола на 7 натпревари во лигата оваа сезона.

35-годишниот напаѓач се израмни со напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ на врвот на листата на најдобри реализатори со по 10 гола. За разлика од Роналдо, Ибрахимовиќ одигра 6 натпревари во Серија А оваа сезона.

Третото место на листата е за Лукаку од Интер кој досега постигна 9 гола вод ресот на „нероаѕурите“.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата