x

Роналдињо се јави од затвор: Ова е мојот соиграч (ВИДЕО)

Еден од најдобрите светски фудбалери, Роналдињо и натаму е во затвор во Парагвај. Очекувано, Бразилецот е хит, на социјалните мрежи може да се сретнат бројни фотографии и видео-записи.

Најново, Роналдињо ја запозна јавноста со неговиот цимер.

„Тука сум со мојот цимер, мојот соиграч, напаѓач Пабло. Добри сме..“, рече Роналдињо во новиот видео-запис.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата