x

Романци ни судат со Естонија

avram

За утрешниот натпревар со Естонија, УЕФА ни делегираше романски судии. Главен судија ќе биде Мариус Аврам.

Негови помошници на утрешната средба ќе бидат Валентин Аврам и Кристијан Орбулет. Четврти судија Јонут Калин. Контролорот доаѓа од Албанија – Пларент Котерја.

Ова ќе му биде прв интернационален натпреар на Аврам во новата сезона.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата