x

Романец во центарот на вниманието со маестралниот гол со ножички (видео)

Урал изгуби дома од Арсенал Тула со 1:3 во меч од рускиот шампионат. Четири гола од кои два беа прекрасни. Посебно првиот на Ерик Бикфалди. Романецот од Урал се најде на вистинското место по центрашут на еден негов соиграч и со ножички ја затресе мрежата за 1:1.

По него следуваше уште еден прекрасен погодок, Владислав Пантелев од косо, од огромна далечина изведе слободен удар и шутна директно кон голот, а чуварот на мрежата на Урал не можеше да го спречи ударот.

Двата прекрасни гола погледнете ги овде.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата