Изутринава, во 1 часот, во СВР Скопје, Б. Б. (49) и М. А. (41) од Скопје пријавиле дека околу 22.40 часот на улицата Париска комуна децата им биле физички нападнати од две лица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информира МВР.

извор: Makfax