x

Робен се враќа во репрезентацијата на Холандија!?

roben

Иако една година не играше фудбал, Арјен Робен се реши оваа сезона да настапува за Гронинген, својот матичен клуб.

И не е тоа се од неговиот „кам-бек“, туку според холандските медиуми, тој би можел дури и да се врати во националниот тим.

Тоа го открил при едно интервју холандскиот селектор Двајт Лодевегес.

„Никому не му е затворена вратата, па дури ни на Робен“, рече Лодвегес.

Робен последниот настап за Холандија го имаше во 2017 година. Досега има одигрнао 96 меча за националниот тим на „лалињата“.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата