x

Ристовски капитенски за стартно водство (видео)

118996816_10219090010814378_5735833706430308307_o

Македонската репрезентација до 21. година туку што го започна мечот на Фарските острови, а веќе води со 1:0 со голот на капитенот Милан Ристовски.

Одлична акција на нашите по десно, Ристовски се обиде од прва, но беше блокиран, а за среќа топката се врати во неговите нозе. Два пати Ристовски не греши и бие прецизно во горниот десен голманов агол.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата