x

Ривалдо: Денеска Меси ќе покаже што значи Барселона за него

724e19c8900108f9e0504eb59da7f6f2

Поранешниот Бразислки ас, Ривалдо и се обрати на јавноста по повод денешната мега пресметка помеѓу Барселона и Реал Мадрид, која е закажана за 16:00 часот на Ноу Камп. Екс играчот на Барселона инаку, е сигурен во триумфот на својот поранешен клуб, и што е уште поважно предвидува кој ќе биде клучот на успехот за КАталонците.

„Денеска Меси ќе покаже што БАрсеона всушност значи за него. Ова ќе биде одлична можност да го стори тоа. Стартот на сезоната, не беше сјајна ниту за БАрселона ниту за Меси, но сега е можност да се промени ситуацијата. БАрса ќе го стави Реал Мадрид под притисок, и не знам дали ќе може истиот да се идржи. МАдрид има два порази по ред, но и БАрселона загуби од Гетафе. Сепак, На стартот на сезоната мислев дека Реал МАдрид е во блага предност затоа што беше шампион но не требаше да мине премногу време за да паднат маските и да се види кој е кој“ – изјави Ривалдо.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата