x

Рибери се враќа на почетокот на март идната година

Франк Рибери ќе мора да паузира во следните 10 недели, односно на терените би требало да се врати некаде на почетокот на март идната година.

Рибери ги скина лигаментите на зглобот, правеше операција, и сега го чека долга пауза.

Ова е проблем плус за Фиорентина, кој се бори и со лошите резултати во Серија „А“.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата