Еден од најпознатите холивудски актери Брус Вилис има пет ќерки, но ретко кога јавноста може да ги види сите заедно.

Најстарата од нив, Рубер Вилис, објави фотографија на Инстаграм на која се наоѓаат сите пет ќерки, и напиша: „Четирите најважни личности на оваа плнета во која било година од сега па до вечноста. Ви благодарам што ми го правите секој ден подобар“.

Три од ќерките, Румер (30), Скаут (27) и Талула (24) Брус ги доби со актерката Деми Мур со која беше во брак 13 години. Двете помали ќерки, Мабел (6) и Евелин (4), Брус ги доби во бракот со манекенката Ема Хеминг.

 

View this post on Instagram

 

Friyay @stonebarns ??? #thatsmyfamily

A post shared by Emma Heming Willis (@emmahemingwillis) on

извор: Makfax