x

Репрезентацијата на Кипар се подготвува за задржување на местото број 1 (ФОТОГАЛЕРИЈА)

trening-na-kipar-pred-ermenija-4

Македонскиот национален тим вечерва на Кипар го одржа првиот тренинг по пристигнувањето во земјата, каде во среда ќе го игра последниот дуел со Ерменија во рамките од Лигата на Нации.

Македонија ќе се бори да го задржи првото место во групата, а за тоа треба да освои само бод. Ако победи Ерменија, тогаш Ерменците ќе избијат на првата позиција.

Македонскиот национален тим во комплетен состав, односно оние кои ќе конкурираат за настап, го одржа тренингот.

Еве фотографии од подготовката на националниот тим:

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата