x

Ренџерс им дозволи на сите странци да си одат дома

Шкотски Ренџерс им дозволувил на своите странски играчи да се вратат дома додека чекаат да завршо пандемијата на коронавирусот. Од „Иброкс“ велат дека менаџерот Стивен Џерард ќе продолжи да го минува своето време во семејниот до, а фудбалерите се распуштени.

„Некои играчи одлучија да не се вратат дома и останаа во Глазгов. Управата на клубот е во дневна комуникација со секој играч и ја следат тековната состојба во однос на вирусот“, потврдиле од клубот.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата