x

Ренова ја совлада Мачва, два гола на Миовски

Ренова во пријателски натпревар го победи српскиот тим Мачва Шабац со 2:1. Двата гола за „гипсарите“ ги постигна Бојан Миовски.

Следен меч за „гипсарите“ е против Кораби. Инаку, Ренова е една од ретките тимови од нашата Прва лига која што не отпатува во Анталија.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата