x

„РЕМЕК-ДЕЛО“ НА ЧАИР: Проектил на Арбер Шала од 35 метри! (ВИДЕО)

gol-prekrasen

Арбер Шала од Ренова го има голот на колото, можеби и на сезоната. Левиот бек на Ренова од 35 метри маестрално ја смести топката во горниот десен агол од голот на Наумовски, кој како да остана „збунет“ од овој силен удар.

Погледнете го „ремек-делото“ на Шала на „Чаир“:

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата