x

Ремек-дело на капитенот: Шрауба на Стоилов, штета што салата не “крцка“ (ВИДЕО)

stole-e1602792440344

Стојанче Стоилов е одличен против Фленсбург. Капитенот со неколку голови во серија го одржува водството против германскиот тим, а најдобриот погодок дојде во 47. минута, мајсторски со неговата препознатлива специјалност – шрауба го совлада противничкиот голман за 25-21.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата