Во текот на изминатото деноноќие, по однос на мерката за носење заштитна маска регистрирани се 218 прекршоци во земјава, информираат од МВР.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со епидемијата на Ковид -19.

извор: Makfax