Целиот регион пишува за скандалозната изјава на премиерот Зоран Заев дека лично тој нема да дозволи неколку криминалци, еден суетен новинар и еден педер да ја урнеле неговата Влада.

Веднаш по изјавата, вчера и утрово повеќето српски и бугарски медиуми ја пренесоа интегрално навредливата изјава на Заев.

Пишуваат и дека Заев и по криминалниот скандал и аферата Рекет, не сака да си даде оставка.