x

Реал пресилен за Црвена Звезда

zvezda-real-11054584008020201113200822

Тимот на Реал Мадрид успеа да слави на гостувањето кај Црвена Звезда во рамките од нивниот седми натпревар во овогодинешната Евро лига со конечни 67:73.

Иако Српскиот тим, ги имаше двајцата најјефикасни играчи на овој меч Американците Лојд и Волден со 22 односно 16 поени, сепак, колективот победи. Следните пет по ефикасност играчи се од Реал Мадрид што доволно говори за организацијата на двата тима на овој меч.

Реал во моментов е седми на табелата со овој триумф, додека пак Црвена Звезда е 12. на табелата.

 

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата