x

Реал победи кај Ваљадолид и го запоседна врвот во Ла Лига (ВИДЕО)

Со голот на Начо во 78. минута, фудбалерите на Реал (М) минимално со 1:0 славеа на гостивањето кај Ваљадолид во последниот денешен меч од 21. коло на шпанската Ла Лига.

Минималната победа на „кралевите“ беше сосема доволна да се искористи „киксот“ на Барселона од вчерашното гостување кај Севиља  и да се преземе врвот во Ла Лига.

Standings provided by Sofascore LiveScore

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата