x

Реал Мадрид и ЦСКА продолжуваат да „тероризираат“

real-e1608674222937

ЦСКА продолжува победнички. Лидерот на табелата во Евролига ја запиша 11-та победа во низа, вкупно 13-та оваа сезона. Рускиот тим на гостувањето кај Асвел славеше со 78-87.

Кошаркарите на ЦСКА го имаа водството во текот на целиот меч, противникот во третата четвртина се доближија на 49-50, не немаа сили за целосен пресврт. Мајк Џејмс со 31 поен и 6 асистенции беше прв стрелец, Никола Милутинов имаш дабл-дабл од 17 поени и 14 скока.

Реал Мадрид имаше лесна задача, на свој терен го совлада тимот на Алба Берлин со убедливи 91-62 за петти триумф во низа. Шпанскиот тим е третото место на табелата зад Барселона со скор од 11 победи и пет порази. На третата средба, Макаби го совлада Панатинаикос со 89-81.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата