x

Реал Мадрид доби честитка од Барселона за освоениот трофеј

Барселона минута после полноќ, му го честиташе освоениот трофеј на Реал Мадрид во Ла Лигата во Шпанија.

„Каталонците“ со тоа покажаа голем гест. И покрај тоа што се лути ривали, сепак, четата на Зидан оваа сезона стигна до трофејот, после две години доминација на „Каталонците“, а Барселона упати честитка преку социјалните мрежи.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата