Затворските чувари пронашле кокаин кај раперот Стефан Ѓуриќ Раста, кој беше уапсен на 3 октомври за продажба и произвдоство на дрога. Како што пишуваат српските медиуми, Раста кокаинот го криел во својот паричник.

Според српски Курир станува збор за мала количина на дрога што чуварите ја откриле веднаш штом бил донесен во Централниот затвор на улицата Бакванска во Белград.

Претходно на Раста судот му определи мерка притвор.

– По сослушувањето во Вишото обвинителство, судот му одреди мерка притвор до 30 дена и тој беше пренесен во Централниот затвор. Како и со сите приведени приведени, детален претрес на раперот беше извршен и во одделот за прием. На чудење на чуварите, во неговиот паричник е откриена кесичка со бел прав – открива извор за Курир.

ХАОС! Ана го посетила Раста во затвор, па се испокарале https://vecer.mk/node/530896

Posted by Вечер on Среда, 14 октомври 2020

Полицијата долго го следела РАСТА, пресуден бил еден телефонски разговор и зборот „САЛАТИЧКА“

Posted by Вечер on Понеделник, 05 октомври 2020