x

Раководството на Барселона донело одлука околу Сетиен

Раководството на Барселона веќе донесе одлука околу иднината на Кике Сетиен. Откако ја загуби титулата, синоќа имало итен состанок на шефовите на каталонскиот тим со тренерот.

Донесена е одлука Сетиен да ја води екипата до крајот на сезоната, а потоа повторно ќе се седне да се размислува за понатаму.

Јасно е дека Сетиен по крајот на сезоната ќе биде „поранешен“, а веќе кружат имиња кои би можеле да го заменат. Така едно од нив во последно време кое се споменува е Лорен Блан. Исто така се споменува и Маурицио Покетино.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата