x

Работнички го договори Чумиќ, следува промоција!

cumic

Лука Чумиќ (19) е најновото засилување во редовите на Работнички. Како што неофицијално дознаваме, „романтичарите“ и младиот српски напаѓач ги договориле деталите, останува само уште официјалната промоција. Инаку Србинот тука бепше на проба десет дена, па така откако задоволил, ќе потпише на три години и ќе има право да игра во недела против Пелистер во Битола.

Инаку Чумиќ е висок 190 см, “дете“ е на Партизан, а има играно за Металац и Рад.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата