Вчера во 23.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „,Мајка Тереза’’ со повреди бил донесен Б.Б.(29) од Скопје, вработен на Меѓународен аеродром Скопје. По преземенимерки било утврдено дека околу 23 часот, додека извршувал работни задачи, се здобил со тешки телесни повреди. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

извор: Makfax