x

Пјаца кај Пандев во Џенова

pjaca

Марко Пјаца, еден од најталентираните Хрватски фидбалери, но сеуште не докажан на Европско ниво е пред трансфер во тимот на Џенова.

Офанзивецот е дел од Јувентус ќе  мора да бара решение, односно опција каде што ќе игра сезонава, а тоа многу веројатно ќе биде тимот на Џенова.

Таму се прави реконструкција на екипата со оглед на фактот што минатата сезона едвај се обезбеди опстанок, во која нашиот Горан Пандев буквално беше движечка сила.

Сега, менаџментот е решен летово тимот да го направи далеку поконкурентен и да игра посериозн аулога следната сезона. Пјаца важеше за еден од најголемите Европски таленти, но повредите го уназадија. Сепак, со оглед на неговата младост секако дека има уште време да го покаже и докаже сиот свој потенцијал и кваитет.

 

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата