Три лица загинаа, меѓу кои и едно четиригодишно дете, кога непозната група напаѓачи отвори оган на забава во Мексико Сити.

Повредени се пет деца и три жени.

Обвинителството на Мексико Сити соопшти дека се повредени две деца на возраст од две години, 11- месечно бебе и две момчиња, четири и 10 години.

 

извор: Makfax