Во округот Харфорд во американската сојузна држава Мериленд дошло до пукање во кое има неколку жртви, соопшти полицијата. Засега не се познати повеќе детали.

„Можеме да потврдиме дека имало пукање. Има повеќе жртви. Ситуацијата сè уште трае. Избегнувајте го тоа подрачје“, објави полицијата на Твитер.

Локалните медиуми пренесуваат дека полицијата е на терен. Пукањето се случило во Перимен, град во близина на Балтимор, околу 9 часот по локално време.

извор: Makfax