Во автомобил кај с.Преод, Свети Николе, ноќеска биле пронајдени се 25 мигранти од Авганистан и Пакистан. Возилото го управувал 24-годишен скопјанец, а со него имало и 20-годишна сопатничка од Скопје.

Сите биле приведени и предадени на полициски службеници во Полициска станица Свети Николе за понатамошна постапка.

извор: Makfax