Торба со сомнителна содржина е забележана пред српската амбасада во Атина.

Персоналот на амбасадата е евакуиран од покривот на зградата, а пожарникарите излегле на местото на настанот, според грчкиот весник „Катимерини“.

Очевидци тврдат дека е блокиран  дел од улицата „Василисис Софијас“, каде што се наоѓа амбасадата.

извор: Makfax