x

Промени во националниот тим: Без Пандев, Димитриевски и Адеми, нови имиња Чурлинов, Јанков и Тодороски

ademi-pandev

Три промени во „А“ репрезентацијата има пред престојните натпревари во Лигата на Нации против Естонија и против Ерменија.

Така Горан Пандев, Столе Димитриевски и Аријан Адеми се ослободени од обврските од страна на стручниот штаб.

Нови лица се тројцата младински репрезентативци Дарко Чурлинов, Ристе Јанков и Тодор Тодороски. Со тоа што Јанков ќе биде на располагање на Благоја Милевски за селекцијата до 21 година за дуелот со Црна Гора.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата