Живееме во време кое е бурно, интензивно и непредвидливо. Ние луѓето сме преоптоварени по најразлични основи, а секако најмногу во поглед на нашето здравје. Затоа длабоко сме свесни дека е тешко да се обраќаме на здравствената публика, од две причини: затоа што пазарот на лекови и додатоци во исхраната, визуелен и аудитивен е преплавен со буквално се и сешто, каде што високо интегриран здравствен и научен субјект буквално ќе се чуди како воопшто пазарот може ова да го издржи и довербата во препарати што треба се земаат е драстично намалена.

Сепак се работи за здравје и едноствно со здравјето нема компромис. Можете да купите што било со калкулација, но кога се работи за здравје нема компромис.

Хелиос Медикал е претставништво за Балканот и Југоисточна Европа за врвни германски производи од Гелита и Допелхерц.

Веќе култниот бренд CH Alpha ја освои јавноста со квалитет. И покрај сите обиди за фалсификување таа стана бренд број 1 во ортоопедијата и трауматологијата, за коскено-зглобни заболувања.

Допелхерц, веќе е извесно дека во светски рамки претставува компанија која што не ние туку свесткиот пазар ја рангира како една од светски водечките и е број 1 во Германија во областа на додатоците во медицината и фармацијата.

Во овие моменти на борба со вирусите сакаме да ви препорачаме производи кои се многу потребни во овој период.

Doppelherz Имуно актив директ

За јак имунитет! Јакиот имунитет е основа на целокупната борба за здравје. Активни компоненти – Цинк, селен, витамин Ц, хистидин. За поддршка на нормалната функција на имунолошкиот систем во сојуз со амино-киселината Хистидин.

Doppelherz Магнезиум

Витален минерал што телото не може само да го создаде. За нормално функционирање на мускулите, срцето, нервите и коските. Состав – магнезиум, фолна киселина, витамин Б1, витамин Б6, витамин Б12.

Doppelherz Витал Тоник

За целокупно витално здравје! Уникатна комбинација на полифеноли, ресвератрол и биофлавоноиди, збогатени со Б витамини, магнезиум и железо. Примена – кардиоваскуларен систем, нервен систем, јакнење на имунитетот, стрес, хроничен замор, несоница, анемија, намалување на холестеролот, снижување на високиот крвен притисок, зголемува еластичност на крвните садови.

Doppelherz Брусница + pumpkin seeds

За здрав имунолошки систем. Капсули со екстракт од брусница и семе од тиква, со витамин Ц и селен. Ја помага нормалната функција на имунолошкиот систем. Идеално решение за уринарни инфекции и воспаленија, како и при проблеми со простата.

Омега-3 масните киселини играат важна улога во здравата исхрана на срцето, за функцијата на мозокот и мрежницата.

Омега-3 масните киселини во комбинација со фолна киселина, витамин Б6 и витамин Б12 имаат позитивно влијание врз нивото на хомоцистеин и функцијата на садовите.

Doppelherz® aktiv Омега-3 има дополнителен витамин Е за заштита на омега-3 масните киселини од оксидација.

Во ера кога сме сериозно нападнати и треба да го штитиме имуниот систем по повеѓе основи, здравјето на детето мора да биде императив.

Киндер мултивитамински сируп поседува уникатна комбинација на најважните, највиталните витамини и минерали, есенцијална амино киселина Л Лизин, многу важни за растот и развојот на детето.
Значењето на овој производ што го разликува од останатите е во комбинацијата и поседувањето на Л лизин есенцијалната амино-киселина. За правилен раст и развој на детето, го зајакнува имунитетот и подобрува апетитот.

(ПР тест)

извор: Makfax